Copyright 2022 - ATEvet medical s.r.o.

Kastrace kočky

Kastrace kočky a péče o kočku po zákroku

 

Kastrace kočky je operativní zákrok prováděný v celkové anestezii (narkoze). Principem operace je otevření dutiny břišní a vyjmutí obou vaječníků. Vykastrovaná kočka nemůže už nikdy mít koťata a předevšim se u ní neprojeví rozmnožovací pudy, tzn. „nemrouská se“.

 

Kočce chované pro potěchu, bez dalších chovatelských ambicí, je kastrace jenom ku prospěchu. Zvíře je klidné, nestresované říjí a odpadá riziko pozdějších gynekologických komplikací, jako jsou hnisavý zánět dělohy, cystické změny na vaječnících, poruchy říjových cyklů či hormonální poruchy. Na našem pracovišti provádíme kastrace koček ambulantně takže kočka je po zákroku předána majiteli do domácího ošetření.

Je třeba dodržovat některá pravidla :

  • Před zákrokem nezapomeňte dodržovat hladovku.
  • Po návratu domů nechte kočku na klidném, teplém místě.
  • Vyvarujte se vyvýšených míst (pohovka, schody apod.), aby zvíře po probuzení z narkózy nemohlo spadnout.
  • Nekrmte hned po probuzení, ponechte k dispozici pouze vodu. Obvyklou krmnou dávku nabídněte až druhý den.
  • Následující den již není nutné kočku nijak omezovat, vraťte se k obvyklému režimu, pokud je zvyklá na volný pohyb, můžete ji pustit ven.

Po operaci byly aplikovány analgetika a antibiotika, není tedy třeba podávat další léky. Standardně používáme intradermální vstřebávací steh, není už potřeba další návštěvy na vyndání stehů. V případě potřeby volejte na tel.: 775 650 252

 

   kastrace kočky 2kastrace kočky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kastrace kočky 4kastrace kočky 3